Вести

Вардар го врати „своето дете“ – Стојановски ново засилување за „црвено-црните“

Вардар активно работи на засилувања што ќе можат да одговорат на барањата на стручниот штаб за следните сезони, а како...
Read More
Вести

Добредојде Kempa!

Од следната сезона познатиот германски спортски бренд Кемпа ќе биде официјален клупски партнер за спортска опрема на Вардар. Договорот меѓу...
Read More
Вести

Продажба на билети за мечот Вардар – Еурофарм Пелистер

За домашниот натпревар од плејофот на ракометно првенство на Македонија каде Вардар треба да го пречека Еурофарм Пелистер, од денеска...
Read More
Вести

Немања Гојковиќ го засилува Вардар

Српскиот интернационалец Немања Гојковиќ (31) е новото засилување за „црвено-црните“ и ќе настапува за нашиот клуб најмалку до крајот на...
Read More
Вести

Милан Лазаревски останува во Вардар до 2026 година

Пивотменот Милан Лазаревски ќе остане во Вардар најмалку до 2026 година откако и официјално го продолжи договорот со „црвено-црните“. Повеќекратниот...
Read More
Вести

Вардар се засили со туниски интернационалец

Пополнувајќи ги дефицитарните места во тимот со соодветни засилувања, повеќекратниот македонски првак Вардар 1961 ангажираше нов играч, на позицијата десен...
Read More
Вести

Марио Стојановски останува во Вардар до 2026

Младиот Марио Стојановски кој сезонава е стандарден првотимец во сениорскиот тим на Вардар, а истовремно и дел од младата репрезентација...
Read More
Вести

Марко Срдановиќ го продолжи договорот со Вардар до 2026 година

Само што почна новата сезона во ракометното првенство, каде Вардар1961 тргна добро и според планираното, клубот веќе работи на склопување...
Read More
Вести

Соопштение

Поради новонастанатата здравстевана ситуација во клубот, РК Вардар испрати допис и информација до Натпреварувачката комисија на Ракометната федерација на Македонија...
Read More
Вести

Гледај го Вардар со ЕДЕН БИЛЕТ и добиј навивачка маичка

Со цел да им излезе во пресрет на многубројните барања на навивачите, РК Вардар 1961 пушта во продажба СЕЗОНСКИ БИЛЕТ...
Read More
Вести

Шпаркасе Лизинг се приклучи кон семејството на поддржувачи на Вардар

Добрите резултати на РК Вардар1961 сезонава, и позитивните ветришта што дуваат во клубот влијаат и на зголемувањето на бројот на...
Read More
Вести Интервју

ИНТЕРВЈУ Борко Ристовски: Никогаш не го отпишувајте Вардар

По години поминати на терен исполнети со клупски и репрезентативни радости, успеси па и тагувања, и многу испотени дресови, спортска...
Read More
Вести

Продажба на билети за мечот Вардар – Еурофарм Пелистер

За првиот домашен натпревар од ракометно првенство на Македонија каде Вардар треба да го пречека Еурофарм Пелистер, од денеска во...
Read More
Вести

Пекабеско е нов пријател на РК Вардар

По освојувањето на двата трофеи пред почетокот на натпреварувачката сезона, на турнирот во Струга и на Супер Купот во Струмица...
Read More
Вести

Вардар посилен за уште еден спонзор – потпишан договор со Пантелеон ГС

Продолжува поддршката за РК Вардар што клубот ја добива од повеќе компании кои стануваат спонзори во македонскиот спортски бренд. Уште...
Read More
Вести

Шпанецот Виктор Алонсо Гарсија е нов член на Вардар

Леворакиот бек Виктор Алонсо Гарсија (33) потпиша договор со Вардар и сезонава ќе настапува во „црвено-црниот“ дрес. Тој дебитираше за...
Read More
Вести

Во продажба се билетите за мечот Вардар – Рајн Некар

За првиот натпревар од квалифкациите за ЕХФ лига Европа што Вардар ќе го игра против германски Рајн Некар, во продажба...
Read More
Вести

Вардар ангажираше млад и талентиран кадетски голман

Вложувањето во младите категории и создавање на силна и здрава конкуренција е еден од приоритетите на Вардар. Како дел од...
Read More
Вести

Вардар со победа го отвори турнирот „Струга 2023“

Ракометарите на Вардар со победа го започнаа настапот на турнирот во Струга, откако во дуелот со домашниот тим без многу...
Read More
Вести

Неуромедика – повеќе од медицински партнер на РК Вардар

Во време кога РК Вардар почнува нова приказна, отвора нова страница од својата богата и долга спортска историја, и тргнува...
Read More

 

 

Јоел Куни Моралес

десен бек


Гоце Георгиевски

десно крило


Дарко Ѓукиќ

десен бек


Милан Лазаревски

пикер