06/12/2022

Блесок на Лазаревски, Савревски и Добрковиќ за нов триумф

Милан Лазаревски, Давид Савревски и Андреј Добрковиќ беа најдобрите стрелци во тимот на Вардар на дуелот со Струга што „црвено-црните” го добија со 36-23 (20-11). Вардарци […]
03/11/2022

Две нови репрезентативни засилувања за Вардар

Иако сезоната е во тек, и Вардар е лидер во својата група во првиот дел од сезоната, клубот веќе работи на засилувања за следната сезона. “Црвено-црните” […]
03/10/2022

Вардар ја доби наградата „13 Ноември“

Ракометниот клуб Вардар ја доби наградата „13 Ноември” од областа на спортот што ја врачи градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска. Наградата е за „претставување на град […]