СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ ОФ
НПНИБ
1ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР14130141
2РК ВАРДАР 196114120239
3АЛКАЛОИД1490530
4ГРК ОХРИД1490529
5ГРК ТИКВЕШ1470722
6БУТЕЛ14301110
7ПРОЛЕТ 621430119
8СТРУГА1400140
ГРУПА БНПРИБ
ВАРДАР 196114130139
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР14130139
БУТЕЛ1480624
ПРОЛЕТ 621471622
ГОЛДЕН АРТ1452717
ПРИЛЕП14311010
МУЛТИ ЕСЕНС1430119
ВАРДАР НЕГОТИНО1420126
ДАТАКУП НА МАКЕДОНИЈА 2023/24РЕЗУЛТАТ
17.05.2024АЛКАЛОИД - ВАРДАР 196125:24
24.03.2024ВАРДАР 1961 - ГОЛДЕН АРТ32:23
23.03.2024РАДОВИШ - ВАРДАР 196121:42


РК ВАРДАР 

ИСТОРИЈА


РК Вардар од Скопје е најуспешниот ракометен македонски клуб во историјата 

2BBB2FFF
2FFFF2FFFFF
2I2G
2FF2FF

ОСВОЕНИ ПЕХАРИ

СПОНЗОРИ