27/01/2024

Немања Гојковиќ го засилува Вардар

Српскиот интернационалец Немања Гојковиќ (31) е новото засилување за „црвено-црните“ и ќе настапува за нашиот клуб најмалку до крајот на сезонава. Тој игра на позиција среден […]
24/01/2024

Милан Лазаревски останува во Вардар до 2026 година

Пивотменот Милан Лазаревски ќе остане во Вардар најмалку до 2026 година откако и официјално го продолжи договорот со „црвено-црните“. Повеќекратниот македонски првак и репрезентативецот на Македонија […]
18/12/2023

Вардар се засили со туниски интернационалец

Пополнувајќи ги дефицитарните места во тимот со соодветни засилувања, повеќекратниот македонски првак Вардар 1961 ангажираше нов играч, на позицијата десен бек. Веќе неколку денови во Скопје […]
01/11/2023

Марио Стојановски останува во Вардар до 2026

Младиот Марио Стојановски кој сезонава е стандарден првотимец во сениорскиот тим на Вардар, а истовремно и дел од младата репрезентација на Македонија го продолжи договорот со […]
31/10/2023

Марко Срдановиќ го продолжи договорот со Вардар до 2026 година

Само што почна новата сезона во ракометното првенство, каде Вардар1961 тргна добро и според планираното, клубот веќе работи на склопување на мозаикот и изгледот на тимот […]
19/10/2023

Соопштение

Поради новонастанатата здравстевана ситуација во клубот, РК Вардар испрати допис и информација до Натпреварувачката комисија на Ракометната федерација на Македонија и до РК Пелистер. „Би сакале […]
28/09/2023

Гледај го Вардар со ЕДЕН БИЛЕТ и добиј навивачка маичка

Со цел да им излезе во пресрет на многубројните барања на навивачите, РК Вардар 1961 пушта во продажба СЕЗОНСКИ БИЛЕТ за сите домашни натпревари на „црвено-црните“. […]
20/09/2023

Шпаркасе Лизинг се приклучи кон семејството на поддржувачи на Вардар

Добрите резултати на РК Вардар1961 сезонава, и позитивните ветришта што дуваат во клубот влијаат и на зголемувањето на бројот на компании кои се приклучуваат во постигнување […]