25/01/2023

Очекувам публиката да биде со нас, бидејќи во следните месеци доаѓаат силни, интересни и важни натпревари

13/01/2023

Јагуриновски и Аларов од јануари членови на Вардар

Репрезентативецот на Македонија, Томислав Јагуриновски и повремениот член на репрезентацијата Михаил Аларов во пролетниот дел од сезоната ќе играат за Вардар. Управата на Вардар се договори […]
28/12/2022

Леонардо Дутра Фереира го засилува Вардар

Бразилскиот репрезентативец Леонардо Дутра Фереира (26) најмалку до крајот на сезонава ќе биде член на Вардар, откако македонскиот шампион потпиша договор со бекот да игра во […]
14/12/2022

Вардар со максимален број бодови во битка за титула. Победа во Струга

Македонскиот шампион Вардар го заврши регуларниот дел од сезоната во Суперлигата со максимален број на победи и па со три бода во плеј-офот ќе влезе во […]
14/12/2022

Вардар 1961 пресилен за фенерџијата Куманово

Во дуел на првопласираниот и последниот на табелата во Група А од машката Супер лига, фаворитот Вардар очекувано, лесно и убедливо го победи Куманово со 37-21 […]
06/12/2022

Блесок на Лазаревски, Савревски и Добрковиќ за нов триумф

Милан Лазаревски, Давид Савревски и Андреј Добрковиќ беа најдобрите стрелци во тимот на Вардар на дуелот со Струга што „црвено-црните” го добија со 36-23 (20-11). Вардарци […]
03/12/2022

ВАРДАР СО ПОБЕДНИЧКА ПЕСНА ОД АВТОКОМАНДА

Вардар ја постигна 11. победа по ред во домашното првенство, 30-22 (15-7) овојпат како гостин во Автокоманда против Алкалоид. Со триумфот нашиот тим речиси сигурно ќе […]
03/11/2022

Две нови репрезентативни засилувања за Вардар

Иако сезоната е во тек, и Вардар е лидер во својата група во првиот дел од сезоната, клубот веќе работи на засилувања за следната сезона. “Црвено-црните” […]
03/10/2022

Вардар ја доби наградата „13 Ноември“

Ракометниот клуб Вардар ја доби наградата „13 Ноември” од областа на спортот што ја врачи градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска. Наградата е за „претставување на град […]