25/08/2023

Вардар посилен за уште еден спонзор – потпишан договор со Пантелеон ГС

Продолжува поддршката за РК Вардар што клубот ја добива од повеќе компании кои стануваат спонзори во македонскиот спортски бренд. Уште една позната и успешна компанија реши […]
23/08/2023

Шпанецот Виктор Алонсо Гарсија е нов член на Вардар

Леворакиот бек Виктор Алонсо Гарсија (33) потпиша договор со Вардар и сезонава ќе настапува во „црвено-црниот“ дрес. Тој дебитираше за тимот на турнирот во Струга каде […]
19/08/2023

Во продажба се билетите за мечот Вардар – Рајн Некар

За првиот натпревар од квалифкациите за ЕХФ лига Европа што Вардар ќе го игра против германски Рајн Некар, во продажба од денеска се пуштени билетите за […]
17/08/2023

Вардар ангажираше млад и талентиран кадетски голман

Вложувањето во младите категории и создавање на силна и здрава конкуренција е еден од приоритетите на Вардар. Како дел од промените кои сезонава се случија во […]
16/08/2023

Вардар со победа го отвори турнирот „Струга 2023“

Ракометарите на Вардар со победа го започнаа настапот на турнирот во Струга, откако во дуелот со домашниот тим без многу проблеми дојдоа до убедлива победа од […]
15/08/2023

Неуромедика – повеќе од медицински партнер на РК Вардар

Во време кога РК Вардар почнува нова приказна, отвора нова страница од својата богата и долга спортска историја, и тргнува во испишување на резултати што треба […]
07/08/2023

РК Вардар 1961 и “Универзитет Скопје” потпишаа Меморандум за соработка

Извршниот директор на двојниот европски шампион РК Вардар 1961, Борко Ристовски и ректорот на Универзитет Скопје, проф. д-р Аце Миленковски потпишаа Меморандум за соработка, со што […]
31/07/2023

Вардар потпиша со Јапонецот Косуке Јасухира

По една седмица тренирање со екипата Јапонецот Косуке Јасухира (23) го потпиша едногодишниот договор со „црвено-црните“. Завршени се сите технички и административни формалности, и средниот бек […]