19/10/2023

Соопштение

Поради новонастанатата здравстевана ситуација во клубот, РК Вардар испрати допис и информација до Натпреварувачката комисија на Ракометната федерација на Македонија и до РК Пелистер. „Би сакале […]
28/09/2023

Гледај го Вардар со ЕДЕН БИЛЕТ и добиј навивачка маичка

Со цел да им излезе во пресрет на многубројните барања на навивачите, РК Вардар 1961 пушта во продажба СЕЗОНСКИ БИЛЕТ за сите домашни натпревари на „црвено-црните“. […]
20/09/2023

Шпаркасе Лизинг се приклучи кон семејството на поддржувачи на Вардар

Добрите резултати на РК Вардар1961 сезонава, и позитивните ветришта што дуваат во клубот влијаат и на зголемувањето на бројот на компании кои се приклучуваат во постигнување […]
15/09/2023

ИНТЕРВЈУ Борко Ристовски: Никогаш не го отпишувајте Вардар

По години поминати на терен исполнети со клупски и репрезентативни радости, успеси па и тагувања, и многу испотени дресови, спортска кариера на Борко Ристовски продолжува повторно […]
12/09/2023

Продажба на билети за мечот Вардар – Еурофарм Пелистер

За првиот домашен натпревар од ракометно првенство на Македонија каде Вардар треба да го пречека Еурофарм Пелистер, од денеска во продажба се пуштени билетите за истиот […]
11/09/2023

Пекабеско е нов пријател на РК Вардар

По освојувањето на двата трофеи пред почетокот на натпреварувачката сезона, на турнирот во Струга и на Супер Купот во Струмица каде триумфираше РК Вардар1961, се зголеми […]
25/08/2023

Вардар посилен за уште еден спонзор – потпишан договор со Пантелеон ГС

Продолжува поддршката за РК Вардар што клубот ја добива од повеќе компании кои стануваат спонзори во македонскиот спортски бренд. Уште една позната и успешна компанија реши […]
23/08/2023

Шпанецот Виктор Алонсо Гарсија е нов член на Вардар

Леворакиот бек Виктор Алонсо Гарсија (33) потпиша договор со Вардар и сезонава ќе настапува во „црвено-црниот“ дрес. Тој дебитираше за тимот на турнирот во Струга каде […]