15/09/2023

ИНТЕРВЈУ Борко Ристовски: Никогаш не го отпишувајте Вардар

По години поминати на терен исполнети со клупски и репрезентативни радости, успеси па и тагувања, и многу испотени дресови, спортска кариера на Борко Ристовски продолжува повторно […]
19/07/2023

Борко Ристовски е нов Извршен директор на РК Вардар1961

Македонската ракометна легенда Борко Ристовски стави крај на играчката кариера и во иднина ќе биде дел од раководните струкури на РК Вардар1961. Тој ќе биде новиот […]
08/02/2023

Шампионскиот дух се уште живее во соблекувалната на Вардар

На 14,5 години Филип Талески дебитираше во СЕХА-Газпром лигата и во ЕХФ лигата на шампионите, а со 19 години веќе го направи првиот интернационален трансфер. Сега […]
13/01/2023

Недановски: Во новата сезона со иста цел – победи и титули

Вардар викендов ја почнува новата сезона во првенството на Македонија како бранител на двојната круна. По играњето на турнирот во Струга и четврт-финалето од СЕХА лигата, […]