21/03/2023

Заедничко соопштение на Вардар и Еурофарм Пелистер пред дербито во недела

Во пресрет на неделното дерби од македонската ракометна лига меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер, двајцата претседатели на клубовите, Михајло Михајловски и Зоран Стерјев имаа состанок и […]
20/03/2023

Во продажба се билетите за мечот Вардар – Еурофарм Пелистер

За следниот меч од плејофот во првенството на Македонија од денеска се пуштени во продажба билетите за дуелот против Еурофарм Пелистер. Натпреварот од 5. коло меѓу […]
19/03/2023

Вардар со убедлив триумф против Скопје до Ф4 во Купот

Со две победи во четвртфиналната група од Купот, ракометарите на Вардар се пласираа на Ф4 турнирот каде ќе го бранат трофејот од лани. Во финалниот меч […]
19/03/2023

Вардар – Скопје (Куп 2023)

18/03/2023

Талески со 11 гола за триумф на Вардар од Купот

Вардар ќе игра во финалето на четвртфиналната група од Купот на Македонија чиј домаќин бевме ние, и во полуфиналната пресметка бевме подобри од Охрид, 38-30 (20-18). […]
18/03/2023

Вардар – Охрид (Куп)

17/03/2023

Мишевски: Со одбрана и брз трансформација во нападот до триумф над Охрид

По една седмина пауза од домашен ракомет поради ЕХФ репрезентативната недела, ракометарите на Вардар повторно се враќаат кон своите обврски. Почнува одбраната на Купот што лани […]
04/03/2023

Манасков со 13 гола во Битола – Вардар максимален во плејофот

Вардар се враќа со триумф, 25-18 (12-7) од Битола против тимот на Еурофарм Пелистер 2, и „црвено-црните“ остануваат на лидерското место на табелата во плејофот. Дејан […]