08/02/2023

Шампионскиот дух се уште живее во соблекувалната на Вардар

На 14,5 години Филип Талески дебитираше во СЕХА-Газпром лигата и во ЕХФ лигата на шампионите, а со 19 години веќе го направи првиот интернационален трансфер. Сега […]