25/01/2023

Очекувам публиката да биде со нас, бидејќи во следните месеци доаѓаат силни, интересни и важни натпревари

13/01/2023

Јагуриновски и Аларов од јануари членови на Вардар

Репрезентативецот на Македонија, Томислав Јагуриновски и повремениот член на репрезентацијата Михаил Аларов во пролетниот дел од сезоната ќе играат за Вардар. Управата на Вардар се договори […]
13/01/2023

Недановски: Во новата сезона со иста цел – победи и титули

Вардар викендов ја почнува новата сезона во првенството на Македонија како бранител на двојната круна. По играњето на турнирот во Струга и четврт-финалето од СЕХА лигата, […]
28/12/2022

Леонардо Дутра Фереира го засилува Вардар

Бразилскиот репрезентативец Леонардо Дутра Фереира (26) најмалку до крајот на сезонава ќе биде член на Вардар, откако македонскиот шампион потпиша договор со бекот да игра во […]
17/12/2022

ВИДЕО: ВАРДАР 1961 – МУЛТИ ЕСЕНС

17/12/2022

ВИДЕО: АЛКАЛОИД – ВАРДАР 1961

17/12/2022

ВИДЕО: РК СТРУГА – РК ВАРДАР 1961

14/12/2022

Вардар со максимален број бодови во битка за титула. Победа во Струга

Македонскиот шампион Вардар го заврши регуларниот дел од сезоната во Суперлигата со максимален број на победи и па со три бода во плеј-офот ќе влезе во […]
14/12/2022

Вардар 1961 пресилен за фенерџијата Куманово

Во дуел на првопласираниот и последниот на табелата во Група А од машката Супер лига, фаворитот Вардар очекувано, лесно и убедливо го победи Куманово со 37-21 […]