07/08/2023

РК Вардар 1961 и “Универзитет Скопје” потпишаа Меморандум за соработка

Извршниот директор на двојниот европски шампион РК Вардар 1961, Борко Ристовски и ректорот на Универзитет Скопје, проф. д-р Аце Миленковски потпишаа Меморандум за соработка, со што […]
13/05/2023

ВИДЕО: ВАРДАР 1961-ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

КУП НА МАКЕДОНИЈА Ф4 ФИНАЛЕ
26/03/2023

ВИДЕО: ВАРДАР 1961 – ЕУРОФАРМ П.

 
13/02/2023

ВАРДАР – ПРОЛЕТ

25/01/2023

Очекувам публиката да биде со нас, бидејќи во следните месеци доаѓаат силни, интересни и важни натпревари

13/01/2023

Јагуриновски и Аларов од јануари членови на Вардар

Репрезентативецот на Македонија, Томислав Јагуриновски и повремениот член на репрезентацијата Михаил Аларов во пролетниот дел од сезоната ќе играат за Вардар. Управата на Вардар се договори […]
13/01/2023

Недановски: Во новата сезона со иста цел – победи и титули

Вардар викендов ја почнува новата сезона во првенството на Македонија како бранител на двојната круна. По играњето на турнирот во Струга и четврт-финалето од СЕХА лигата, […]
28/12/2022

Леонардо Дутра Фереира го засилува Вардар

Бразилскиот репрезентативец Леонардо Дутра Фереира (26) најмалку до крајот на сезонава ќе биде член на Вардар, откако македонскиот шампион потпиша договор со бекот да игра во […]