Актуелности

Последен резултат

Вардар
15.11.2014 19:00
23:24 (11:13)
Веспрем

Следен натпревар

29.11.2014 19:00 Купете билети за овој меч

СЕХА Гаспром Јужен тек лига

Екипа
P
W
D
L
D
P
1
Веспрем
9
9
0
0
283:211
27
2
Вардар
9
7
0
2
264:234
21
3
Татран Прешов
9
6
0
3
285:248
18
4
ППД Загреб
9
6
0
3
254:226
18
5
Мешков Брест
7
5
0
2
207:185
15
6
Металург
6
4
0
2
160:149
12
7
Нексе
9
2
1
6
219:261
7
8
Раднички
10
1
1
8
261:315
4
9
Борац
10
1
1
8
246:302
4
10
Воjводина
10
0
3
7
238:286
3

Календар

Последните резултати

23.11.2014
Central American and Caribbean Games. Mexico.
Mexico-Cuba
(13:13)
26:27
Nicaragua-Guatemala
(11:24)
22:45
22.11.2014
Champions League. Group Phase.
THW Kiel-PSG Handball
(14:15)
33:29
HC Metalurg Skopje-Naturhouse Logrono
(15:16)
29:28
MKB Veszprem KC-HC Vardar
(16:10)
32:24
Chekhovskie medvedi-Montpellier HB
(17:16)
33:34
Live Score:
Нема резултати во овоj момент

Анкета

Кој ќе биде најдобар стрелец на РК Вардар во претстојната сезона:

Фотографии